Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Prodej domu ve Zlámanci

 

 

 

 Cena nemovitosti 1.680.000 ,- Kč včetně provize RK

Popis nemovitosti

Nabízíme Vám k prodeji dům v malé obci Zlámanec, ležící v údolí Vizovické vrchoviny na pomezí Uherskohradišťska a Luhačovického Zálesí. Z tohoto domu dýchá atmosféra chalupy, což mu dodává jedinečný charakter.

Dům je ideální pro ty, kteří hledají klidné místo pro život nebo rekreační pobyt uprostřed přírody.  Díky své poloze nabízí mnoho možností využití a to jako stálé bydlení, rekreační chalupa nebo investiční příložitost (po rekonstrukci lze využít jako rekreační objekt k pronájmu).

Dům je postaven ze smíšeného zdiva, je určený k celkové rekonstrukci.  V přízemí se nachází 2 pokoje, kuchyňský kout a koupelna. V 1. patře se nachází ještě jeden samostatný pokoj. Na pozemku je studna, ze které se čerpá voda pomocí darlingu (nově pořízené) do domu.

IS: elektřina, plyn (v současné době odpojené)

Zastavěná plocha domu je 75 m2, užitná 106 m2. Výměra pozemku  279 m2.

Okolí domu nabízí nespočet možností pro milovníky přírody a aktivního odpočinku. V blízkosti se nachází lesy, louky a řada turistických tras, které jsou ideální pro pěší turistiku, cyklistiku nebo jen pro klidné procházky v přírodě. Tato lokalita je zárukou nádherných výhledů a nezapomenutelných zážitků.

Pokud hledáte místo, kde byste mohli zapomenout na ruch města a načerpat novou energii, tento dům v Zlámanci je pro vás tou pravou volbou.

 

Plánovaný prohlídkový den bude 9.5.2024, pro domluvení konkrétního prohídkového času nás neváhejte kontaktovat.

Videoprohlídka

3D scan

Obec Zlámanec

Zlámanec je malá obec v údolí Vizovické vrchoviny na pomezí Uherskohradišťska a Luhačovického Zálesí. Podle místních v ní končí Slovácko, protože za lesem už je Valašsko. A končí tam také silnice. Vede buď z Březolup, nebo z Bílovic, ale přes les už musí každý po svých, případně na kole po cyklistické stezce.

Příjezdová silnice, tedy její hlavní část, vede přes celou vesnici až ke hřbitovu. Právě odtud měla pokračovat dál. Procházela by přes zalesněný kopec do Šarov a pak až do Zlína. Tak to plánovali představitelé obce během první republiky. Výstavba dokonce začala kácením stromů v úseku dlouhém několik desítek metrů. V této fázi taky skončila. Práce přerušila 2. světová válka a po jejím skončení se v budování už nepokračovalo. Pokus o prodloužení silnice připomíná úvoz zarostlý stromy a poslední verze projektu z roku 1948. Ručně rýsovaný plán je v dnešní době jistě zajímavým památným dokumentem.

Zlámanec zůstal dál obcí na konci světa s jedinou příjezdovou komunikací, i když i ta měla namále. Na začátku vesnice nad ní ujížděl svah, pokud by se utrhl, zavalil by silnici a ves by byla odříznuta od okolí. Svah už je zpevněný, vjezd do Zlámance bezpečný a na svém místě mohl zůstat i památný vyřezávaný dřevěný kříž ze sedmdesátých let 19. století. V obci mají taky několik zajímavých staveb lidové architektury a jednu přírodní raritu, která se dostala i do obecního znaku.

Je to Antoškova oskeruše. Traduje se, že na mapách starých dvě stě let byla zakreslena jako vzrostlý strom, a proto se považuje za jednu z nejstarších na jihovýchodní Moravě. Stojí osamoceně na zlámanecké louce a nedá se přehlédnout. Skoro 5 metrů tlustý kmen je dutý, větve pokroucené, některé i proschlé. Před lety do ní uhodil blesk a zapálil ji. Od té doby je v ní dutina, do které by se vešlo i několik lidí. Strom i přes tento velký šrám dál roste, už je vysoký 9 metrů, a často má i bohatou úrodu oskeruší. Proto je větévka s plody v jedné části obecního znaku, ve druhé je zlámané kolo. Mluví se o něm v jedné místní pověsti.  

O Zlámanci se psalo už koncem 14. století, a až do konce 17., kdy se stala součástí uherskobrodského panství, ji vlastnilo několik desítek majitelů. Každý po sobě něco zanechal, jestli to byly i cesty, to v pamětech uvedené není, ani v těch novodobých. Lidé o zprůjezdnění obce nestojí. Zvykli si na klid a krásnou přírodu v okolí.

 

Zdroj: https://zlin.rozhlas.cz/zlamanec-na-uherskohradistsku-se-pysni-jednou-z-nejstarsich-oskerusi-na-8401550

Autoři: Věra Hotařová, Růžena Vorlová

Jana Šnédarová

Jana Šnédarová - realitní makléřka


Od roku 2008 pracuji jako realitní makléř a již 12-tým rokem provozuji vlastní realitní kancelář - REALITY Šnédarová v Ivančicích, kde také bydlím. Vaši nemovitost ale prodám v podstatě kdekoliv. Za roky své praxe jsem prodala velké množství realit v celém Jihomoravském kraji.

 

Mou pracovní náplní je prodej a pronájem nemovitostí, vyhotovím Vám tržní odhad nemovitosti např. pro dědické řízení, zprostředkuji vyhotovení kupních a darovacích smluv, zajistím financování i pojištění nemovitostí.

 

Jsme tým! REALITY Šnédarová & dcera

Ve dvou se to lépe táhne. Od roku 2024 se moje realitní kancelář změnila na rodinnou firmu. Dcera, Lenka Budišová, se stala realitní makléřkou a začali jsme pracovat společně a postupně ji předávám své zkušenosti z oboru.

 r6m17343-132 

Spolupráce s ní zase přinesla do firmy novou energii a perspektivu. Její moderní pohled na marketing a digitální technologie nám umožnil rozšířit naše služby a oslovit nové klienty. Naše společné projekty a strategie nám umožnily lépe porozumět potřebám našich klientů a nabídnout jim služby, které přesně odpovídají jejich očekáváním. 

 

Klíč k úspěšnému prodeji nemovitosti: Profesionalita, moderní přístupy a osobní péče

Vzdělávání se v oboru je pro nás obě samozřejmostí. Neustále zvyšujeme svůj profesní standard. Při prodeji všech nemovitostí používáme aktuální moderní způsoby prodeje s cílem zajistit svým klientům co nejlepší podmínky.

 

Za každým prodejem nemovitosti se skrývá lidský příběh. Proto přistupujeme ke každému případu individuálně. Rozhodně nepodceňujeme žádný krok, který je potřeba učinit k úspěšnému dotažení celého případu.

 

Naším hlavním cílem je spokojený klient. Snažíme se být tu pro Vás a provést Vás hladce celým procesem prodeje. A protože z praxe víme, že se vždy mohou vyskytnout nějaké nečekané problémy, jsme připraveny pomoci Vám i s vyřešením těchto situací.

r6m17265-128  

 

 


Jana Šnédarová

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF