Byty opět závratně zdražily, v Brně už 100 tisíc za metr čtvereční
24. 01. 2022

Byty opět závratně zdražily, v Brně už 100 tisíc za metr čtvereční

Byty dál zdražují, a místy enormně. Potvrdily to nejnovější údaje společnosti FérMakléři.cz ze závěru minulého roku.

Brno se už cenově blíží k hlavnímu městu, když například u 2+kk, 76 m2, na Palackého třídě je cenovka 8,5 milionu korun a u 2+kk, 65 m2, na Mojmírově náměstí téměř pět milionů. V Brně se loni prodalo 1192 nových bytů, oproti roku 2020 se jedná o čtvrtinový nárůst. Celkem kupující za nové byty ve městě utratili přes 6,5 miliardy korun.

Dlouhodobě nejoblíbenější dispozicí jsou dvoupokojové byty. V moravské metropoli však meziročně o čtvrtinu vzrostl zájem o garsonky. Ty nové tvořily 40 procent všech realizovaných prodejů.

Experti se shodují, že nemovitostní trh ochladí, pokles cen ale neočekávají, jen zpomalení růstu. Ačkoliv citelně rostou hypoteční úrokové sazby, mnoho nemovitostí skupují investoři včetně zahraničních.

 

Kde a jak se zvedly ceny
  rok 2021 cena za m2 meziroční nárůst
Brno 99 200 Kč 30 %
České Budějovice 68 400 Kč 36 %
Hradec Králové 76 300Kč 38 %
Olomouc 67 000 Kč 27 %
Ostrava 46 350 Kč 40 %
Plzeň 67 500 Kč 29 %
Praha 120 900 Kč 16 %
Ústí nad Labem 37 400 Kč 61 %
Pozn.: Zaokrouhlené údaje za všechny byty v nabídce k užívání nebo po rekonstrukci.
Zdroj: Valuo
Převzato z Novinky.cz
 
Jana Šnédarová
Autor: Jana Šnédarová

Od roku 2008 pracuji jako realitní makléř. Již 10 roků provozuji  vlastní realitní kancelář v Ivančicích, kde také bydlím. Prodat Vaši nemovitost jsem ale schoplná nejenom v Ivančicích, ale v podstatě kdekoliv. Tato práce se pro mě stala koníčkem, za roky své praxe jsem prodala  velké množství realit v celém Jihomoravském kraji.

 

Snažím se neustále odborně vzdělávat a zvyšovat svůj profesní standard. Snažím se zavádět do své práce aktuální moderní způsoby prodeje s cílem zajistit svým klientům co nejlepší podmínky prodeje.

 

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

 

Mým hlavním cílem je spokojený klient. Já se snažím být tu pro Vás a provést Vás hladce celým procesem prodeje. A protože z praxe vím, že se vždy mohou vyskytnout nějaké nečekané problémy, jsem připravena pomoci Vám případné problémy vyřešit.

 

K realitám jsem se vlastně dostala přes poskytování finančního poradenství. Proto svým klientům  poskytuji komplexní servis jak realitních, tak finančních služeb.  Kupujícím pomohu se zajištěním financování nemovitosti, následně zajistím pojištění majetku. A pokud (a nejen) prodávající potřebuje poradit s investováním získaných finančních prostředků, mohu mu ukázat spoustu zajímavých možností.  Snažím se o  vybudování dlouhodobého korektního  vztahu se svými klienty a obchodními partnery.

 

Pokud jste dočetli až sem, máte můj obdiv a děkuji vám. Pokud Vás zajímá cokoliv dalšího, neváhejte mě kontaktovat. Ráda se s Vámi sejdu u kávy.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení