Koupili jste v roce 2020 nemovitost? Na podání daňového přiznání máte čas už jen do konce měsíce.
11. 01. 2021

Koupili jste v roce 2020 nemovitost? Na podání daňového přiznání máte čas už jen do konce měsíce.

Pokud jste si v roce 2020 koupili nemovitost, musíte do konce měsíce ledna 2021 podat daňové přiznání k úhradě daně z nemovitosti.

Zákon ukládá majitelům nemovitostí, tj. bytových jednotek, staveb a pozemků, uhradit daň ze svých nemovitých věcí. Termín úhrady této daně je 31.května.

Pokud jste si tedy pořídili v roce 2020 novou nemovitost, vzniká Vám povinnost do 31.1.2021 podat daňové přiznání  a uhradit vyměřenou daň nejpozději do 31.5. stejného roku.

 

Toto se může týkat i majitelů, kteří nemovitost vlastní již delší dobu, ale v loňském roce došlo ke změně nemovitosti, která je zásadní pro výměru daně. Tím je myšlená např. přístavba nemovitosti, změna užití pozemku a další změny, které navýší hodnotu nemovitosti.

Proto nezapomeňte, máte čas do konce měsíce!!!

Jana Šnédarová
Autor: Jana Šnédarová

Od roku 2008 pracuji jako realitní makléř. Osmým rokem provozuji  vlastní realitní kancelář v Ivančicích, kde také bydlím.  Tato práce se pro mě stala koníčkem, za roky své praxe jsem prodala  velké množství realit  v celém Jihomoravském kraji. Snažím se neustále odborně vzdělávat a zvyšovat svůj profesní standard.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř. 

Mým hlavním cílem je spokojený klient. Proto poskytuji komplexní servis jak realitních, tak finančních služeb.  Provedu vás celým procesem prodeje i koupě nemovitosti. Kupujícím pomohu se zajištěním financování nemovitost. Majitelům nemovitostí s případnými investicemi. Snažím se o na vybudování dlouhodobého korektního  vztahu se svými klienty a obchodními partnery.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Hovoří za mě reference spokojených klientů. 

Pokud jste dočetli až sem, máte můj obdiv a děkuji vám. Pokud Vás zajímá cokoliv dalšího, neváhejte mě kontaktovat. Ráda se s Vámi sejdu u kávy.

Stáhněte si zdarma

7 chyb při prodeji nemovitosti

zpracováním osobních údajů